Noslēdzies bērnu ar 1. tipa diabētu integrācijai veltīts projekts

SIF_EEZ_graf_el2013. gada beigās noslēdzās projekta “Bērnu un jauniešu ar cukura diabētu sociālās atstumtības mazināšana un integrācija sabiedrībā” īstenošana. Projekta īstenošanas laikā, kas ilga gadu, paveikts daudz.Noorganizēti 5 informatīvie semināri visos Latvijas reģionos ar mērķi izglītot sabiedrību par diabētu un tā radītajiem draudiem veselībai, kā arī lai sniegtu tik nepieciešamās zināšanas diabēta pacientiem slimības veiksmīgai kontrolei. Pirmais seminārs noritēja Rīgā un pulcēja vairāk nekā 55 dalībniekus. Semināra mērķis bija sniegt informāciju par diabēta ārstēšanas aktualitātēm, kā arī sniegt praktiskus padomus stresa mazināšanā ikdienā. Jo nav noslēpums, ka patstāvīga žonglēšana ar insulīnu, ēdienu un fiziskajām aktivitātēm, lai sasniegtu labus cukura līmeņa rādījumus asinīs, ir ļoti saspringts un grūts darbs. Otrais seminārs noritēja vēju pilsētā Liepājā, kurā pulcējās 50 dalībnieki. Šī pasākuma mērķis bija vērst uzmanību uz to, cik svarīgi ir zināt savu cukura līmeni asinīs, lai savlaicīgi diagnosticētu cukura diabētu. Kā arī ar profesionāļu palīdzību bija iespēja uzzināt kā pareizi veikt cukura līmeņa noteikšanu asinīs un to, cik svarīgi ir zināt mēraparātu precizitāti. Trešais seminārs noritēja Gulbenē sadarbībā ar mērķi aktualizēt nevalstisko organizāciju lomu dažādu interešu grupu interešu pārstāvniecībā, kā arī sniegt praktiskus padomus veiksmīgai diabēta kontrolei. Ceturtais seminārs norisinājās rudenīgajā Rīgā, kurā diabēt aprūpes māsa Ilze Veilande dalībniekiem atgādināja par svarīgākajām lietā cukura diabēta kontrolē, dalījās pieredzē kā arī vecākiem bija iespēja pārspriest iespējas iesaistīties savu bērnu interešu pārstāvniecībā. Pēdējais seminārs noritēja Jelgavā, kura mērķis bija aktualizēt paaugstināta cukura līmeņa asinīs nopietnību, un to kā efektīvi ir iespējams šo slimību kontrolēt.
Otra apjomīga aktivitāte projekta ietvaros bija vasaras izbraukuma seminārs bērniem un jauniešiem, kam ir pirmā tipa diabēts. Seminārs noritēja vasaras vidū un pulcēja bērnus, viņu vecākus un jauniešus no visas Latvijas. Izbraukuma seminārs kalpoja par satikšanās vietu cilvēkiem, kuriem diabēts ir ikdiena. Šeit bērni drošā vidē, diabēta aprūpes māsas uzraudzībā, varēja aktīvi pavadīt savu laiku, iesaistoties visdažādākajās aktivitātēs. Savukārt vecāki varēja pārrunāt sev aktuālās tēmas, uzdot interesējošos jautājumus profesionāliem speciālistiem, kā arī gūt atelpas brīdi no ikdienas stresa, ko radījis nemitīgas raizes par bērna veselību.
Un visbeidzot biedrībai bija iespēja tikt pie jaunas, funkcionālas un dinamiskas mājas lapas, kurā ikviens interesents var iegūt pamata informāciju par diabētu bērniem, lejuplādēt informatīvos materiālus un sekot līdzi biedrības aktivitātēm.
Projekta īstenošanas laikā biedrība ir smēlusies pieredzi un iedvesmu jauniem darbiem.

Uz veiksmīgu sadarbību jaunajā 2014.gadā!

Rakstu sagatavoja:
Dace Strautkalne
LBJBD projekta vadītāja
02.12.2013.
________________________________________
Raksts tapis ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” projekta „Bērnu un jauniešu ar cukura diabētu sociālās atstumtības risku mazināšana un integrācija sabiedrībā” līgums Nr.2012.EEZ/PP/1/MIC/034/1/VL/01 ietvaros.