Vēsture

cropped-lbjdb_logo.png

Latvijas Bērnu un Jauniešu diabēta biedrība (LBJDB) ir nevalstiska organizācija, kas savu darbību uzsāka 1990.gada 3. februārī. Juridisko statusu biedrība ieguva 1993. gada 25. maijā. Biedrība apvieno ar diabētu saslimušo bērnu vecākus un viņu radiniekus, jauniešus, kā arī labas gribas cilvēkus, jebkuru, kurš vēlas iesaistīties biedrības darbā, gan no Latvijas, gan no ārzemēm.

No 1997.gada 7. jūnija LBJDB ir Latvijas Diabēta Federācijas kolektīvais biedrs.

Kopš 2005.gada Starptautiskās Diabēta Federācijas ( IDF) kolektīvais biedrs.

Un no 2006. gada 19. jūlija ar lēmumu Nr. 145 biedrībai piešķirts – Sabiedriskā labuma statuss.

BŪTISKĀKIE SASNIEGUMI:

  1. Projekta “Veselīgs uzturs un mēs” īstenošana ar Latvijas Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu (2005).
  2. R. Hanas grāmatas “1. tipa diabēts bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem” izdošana latviešu valodā, ar Vācijas atbalsta fonda Latvijas diabēta bērniem Diabetiker Hilfe Lettland atbalstu (2007).
  3. Izglītojošo vasaras nometņu un semināru bērniem, jauniešiem un vecākiem organizēšana. Ar dažādu ziedotāju atbalstu. (2000-2016).
  4. Ikgadējas Pasaules diabēta dienai veltītas informācijas dienas visā Latvijā.
  5. Diabēta rokasgrāmatas bērniem “Cucuriņa padomi. Dzīvo vesels.” Izdošana LV un RU valodās, ar konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” un ziedotāju atbalstu ( 2013;2016).
  6. Projekts “Bērnu un jauniešu ar cukura diabētu sociālās atstumtības risku mazināšana un integrācija sabiedrībā”, ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētās NVO projektu programmas atbalstu (2013 – 2014).
  7. Projekta ”Latvijas Diabēta federācijas rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” sadarbības partneris, kas organizēja ”Sociālo un darba prasmju attīstības darbnīcas bērniem un jauniešiem” un “Izglītojošo atbalsta grupas ģimenēm, kuras aprūpē bērnus ar invaliditāti” (2015).
  8. Bukleta “Skolotājiem un bērnudārza darbiniekiem par cukura diabētu” izdošana ar dažādu ziedotāju atbalstu (2017).

Galvenie sadarbības partneri: Latvijas Diabēta Federācija, Starptautiskā Diabēta federācija, Bērnu klīniskās universitātes slimnīca un Latvijas Endokrinologu asociācija.

Nozīmīgākie atbalstītāji: Latvijas Sabiedrības integrācijas fonds, , Novo Nordisk, Eli Lilly, Sanofi -aventis Latvia.