Ziedot 18+ jaunietim ar diabētu

Vai diabēts, sasniedzot 18 gadu vecumu, “izslēdzas”?

Diabēta aprūpe ir 24/7 arī pēc pilngadības sasniegšanas, bet diemžēl šobrīd valsts atbalsts ir paredzēts ģimenēm, kurās aug bērns ar diabētu līdz 18 gadiem un insulīna sūkņu izejmateriālus atbalsta lietotājiem līdz 24 gadu vecumam.

Diabēta kontrole un ārstēšana Latvijā ir atpalikusi no Eiropas par daudziem gadiem. Citās Eiropas valstīs vislielākā uzmanība tiek pievērsta slimības kontrolei, lai attālinātu pacientu invaliditāti un dotu diabēta pacientiem iespēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Pastāvīgā cukura līmeņa kontroles sistēma (CGM) jeb diabēta aprindā dēvēts “SENSORS” lielākajā daļā valstu ir kļuvusi par ikdienu 1. tipa diabēta pacientiem. Tā ir speciāla sistēma, ko pievieno cilvēka rokai un kas nepārtraukti mēra cukura līmeni asinīs un ziņo pacientam, ja organismā notiek kādas pārmaiņas, proti, signalizē, kas notiek ar cukura līmeni, jo tas diabēta pacientam dienas laikā svārstās ļoti krasi – no Himalajiem līdz dziļākajai aizai.

Atšķirībā no šīs sistēmas glikometrs, kurā tiek ievietotas testa strēmelītes ar pacienta asins pielienu, parāda situāciju tikai konkrētā brīdī, lai gan nākamajā situācija var būt pilnīgi cita. Valsts diabēta pacientiem finansē tikai šīs testa strēmelītes un arī tikai ierobežotu skaitu. Monitorēšanas sistēma ir ne tikai efektīvāka pacienta stāvokļa uzraudzībā, bet arī saudzējošāka pret pacientu, jo nav dienā vairākas reizes jādur pirkstos.

Šādas iekārtas lietošana vienam bērnam ar diabētu izmaksā 120,- EUR mēnesī, kas ir liels finansiāls slogs gan ģimenei, gan pašam jaunietiem.

Aicinām atbalstīt jauniešus ar diabētu, kas sasnieguši 18 gadu vecumu un paši nevar atļauties šādu iekārtu.

IEGUVUMI:

  • jaunietis var gan mācīties, gan strādāt krietni efektīvāk (daudzi jaunieši, izprotot finansiālo slogo “taupa” uz savas veselības – nelieto šīs iekārtas, vai nolemj neturpināt mācības augstskolā, jo nevar atļauties “uzturēt” diabētu, tāpēc uzsāk darba attiecības)
  • labāki glikozes rādītāji, mazāks risks diabētu komplikācijām (iekārtas ievērojami uzlabo diabēta uzraudzības rādījumus, kas ir ļoti vērtgs ieguvums gan īstermiņā, gan ilgtermiņā veselības kvalitates nodrošināšanai)
  • labāka cukura līmeņa pārraudzība ārstējošam ārstam, lai sniegtu labākas, precīzākas rekomendācijas diabēta aprūpei (ārstiem vieglāk “izprast” katra pacienta individuālo diabētu, pārskatot atskaites no iekārtas)
  • labāka dzīves kvalitāte (sensora lietošana sniedz drošību jebkuros dzīves apstākļos. Vai esam uz klints vai tramvajā, nav nepieciešams izmantot glikometru un durt pirkstā, lai noskaidrotu cukura līmeni, to iespējams apskatīt aplikācijā telefonā)

Atbalsta grupa

Izveidojam atbalstu grupu nepieciešamo palīgiekārtu nodrošināšanai. Kādam “iekrājas,” kādam nepieciešams vairāk. Piesakies, ja vēlies sniegt atbalstu, vai ja Tev ir nepieciešams atbalsts.

Aizpildi pieteikumu, lai varam palīdzēt viens otram un veidot šo pasauli gaišāku.

Es varu palīdzēt

Man ir nepieciešams atbalsts.

  • Testrēmeles
  • Nepartrauktās glikozes monitoringa sistēma
  • Insulīna ievadīšanai – adatas
  • Insulīna pumpja rezervuāri

#ĢimeneiDraudzīgi#sifatbalstaģimenes