Jauns palīgs cukura diabēta pacientiem un līdzcilvēkiem

WEB1Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka Latvijā uzskaitē esošo cukura diabēta pacientu skaits kopš 2011. gada pieaug aptuveni par trim tūkstošiem ik gadu. Vienlaikus arvien vairāk sarūk laiks, ko mediķi var veltīt katram cukura diabēta pacientam. Šādās situācijās cilvēkiem ar cukura diabētu var rasties sajūta, ka viņi ir vieni ar savu diagnozi. Tādēļ ir radīts palīgs – jauna informatīva mājaslapa cukura diabēta pacientiem www.diabetapacientiem.lv.

Endokrinoloģe Una Gailiša rosina: „Cukura diabēta pacientam nevajadzētu samierināties ar bieži paaugstinātu cukura līmeni asinīs un izteiktām cukura līmeņa svārstībām. Mūsdienu izpratne un zināšanas par to, kā cukura līmeni ietekmē uzturs, fiziskā slodze un pretdiabēta zāles, nodrošina iespēju panākt labu cukura diabēta kontroli. Esiet zinātkāri – konsultējieties ar savu ārstu, cukura diabēta apmācības māsu, lasiet un mācieties, kā vislabāk sadzīvot ar cukura diabētu.”

Jaunais informācijas avots cukura diabēta pacientiem un viņu tuviniekiem – www.diabetapacientiem.lv – būs labs palīgs brīžos, kad nav iespējams tūlītējs ārsta apmeklējums. Mājaslapā vienkopus ir pieejama svarīgākā informācija par cukura līmeņa kontroli pirmā un otrā tipa cukura diabēta pacientiem, tādējādi atbalstot un iedrošinot pacientus, kā arī liekot saprast, ka viņi nav vieni ar savu slimību. Saturs būs noderīgs arī gadījumos, kad ārsts jau ir sniedzis būtiskāko informāciju par slimību, bet radies jautājums par kādu niansi, jo ne vienmēr ir iespēja visu dzirdēto paturēt prātā un daudzi jautājumi rodas laika gaitā.

Mājaslapā iespējams uzzināt, kādas ir cukura diabēta pazīmes un simptomi, kas var notikt, ja cukura diabētu neārstē, un kas ir cukura līmeņa svārstības asinīs. Plaša informācija ir veltīta tieši cukura līmeņa kontroles jautājumiem – kā pacients ikdienā var kontrolēt savu cukura diabētu, kā var konstatēt augstu cukura līmeni asinīs, kas jādara, ja cukura līmenis asinīs ir zems, kā jārīkojas cukura līmeņa svārstību gadījumā, utt. Lai veiksmīgi sagatavotos ārsta vizītei, iespējams lejupielādēt un pirms tikšanās ar ārstu aizpildīt sarunas ceļvedi par cukura līmeņa svārstību kontroli. Ņemot vērā, ka vizītes laiks pie ārsta ir ļoti ierobežots un nereti satraukuma pilns, ceļvedis palīdzēs efektīvāk sagatavoties sarunai, lai būtiskākais netiktu aizmirsts.

www.diabetapacientiem.lv ir pieejama informācija iabēta pacientu tuviniekiem, kas palīdzēs izprast cukura diabēta pacienta cukura līmeņa svārstību izpausmes. Pieejamā informācija ļaus labāk izprast, kā ar cukura diabētu sirgstošajiem palīdzēt un kā nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu.

Cukura diabēts ir slimība uz visu mūžu. Tomēr, izglītojoties, kontrolējot cukura līmeni asinīs un meklējot palīdzību, ir iespēja maksimāli saglabāt dzīves kvalitāti. Tādēļ visiiabēta pacienti tiek aicināti iepazīties ar virtuālo cukura diabēta kontrolēšanas palīgu – www.diabetapacientiem.lv!

Aicinu testēt un komentēt lapu 🙂